Fotbal: Jordi Cardoner, vicepreşedintele clubului FC Barcelona, pozitiv la coronavirus

Vicepreşedintele clubului de fotbal FC Barcelona, Jordi Cardoner, a fost testat pozitiv la coronavirus, iar acum se găseşte în stare bună şi izolat la domiciliu, transmite EFE.

Clubul catalan a confirmat informaţia sâmbătă pentru EFE, precizând că oficialul se simte bine.

FC Barcelona a trimis de mai multe săptămâni tot personalul acasă, precum şi jucătorii, iar reuniunile dintre oficialii clubului s-au desfăşurat telefonic sau prin videoconferinţă.

Cardoner (57 ani) este al treilea oficial al clubului care este testat pozitiv la Covid-19, după directorul serviciilor medicale, Ramon Canal, medicul clubului Josep Antoni Gutierrez, care se recuperează acasă.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA