Fotbal: Jordi Cardoner, vicepreşedintele clubului FC Barcelona, pozitiv la coronavirus

Vicepreşedintele clubului de fotbal FC Barcelona, Jordi Cardoner, a fost testat pozitiv la coronavirus, iar acum se găseşte în stare bună şi izolat la domiciliu, transmite EFE.

Clubul catalan a confirmat informaţia sâmbătă pentru EFE, precizând că oficialul se simte bine.

FC Barcelona a trimis de mai multe săptămâni tot personalul acasă, precum şi jucătorii, iar reuniunile dintre oficialii clubului s-au desfăşurat telefonic sau prin videoconferinţă.

Cardoner (57 ani) este al treilea oficial al clubului care este testat pozitiv la Covid-19, după directorul serviciilor medicale, Ramon Canal, medicul clubului Josep Antoni Gutierrez, care se recuperează acasă.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului