Fotbal: Jose Mourinho, cotat cu prima şansă la demitere în Premier League

Portughezul Jose Mourinho, managerul lui Manchester United, are cele mai mari şanse să devină primul antrenor concediat în actuala ediţie a campionatului de fotbal al Angliei, în opinia caselor britanice de pariuri, informează agenţia Reuters.

Casa William Hill îi acordă o cotă de 8/11 tehnicianul portughez, considerând că Mourinho poate fi primul demis în acest sezon din Premier League, după rezultatele nefavorabile din perioadă, care au culminat cu remiza înregistrată pe teren propriu în faţa formaţiei Valencia (0-0), marţi seara, în Liga Campionilor.

Portughezul este urmat de antrenorii echipelor Southampton şi Cardiff City, Mark Hugues, respectiv Neil Warnock, ambii cu o cotă de 7/1.

Totodată, William Hill îl vede ca principal favorit la succesiunea lui Jose Mourinho la conducerea tehnică a echipei Manchester United pe francezul Zinedine Zidane, cu o cotă de 8/100, urmat de italianul Antonio Conte (8/1) şi francezul Arsene Wenger (10/1).
AGERPRES (autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Ţenea, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 Imagini din Europa pentru prostovanii din Ro care cred că Occidentul ne-a furat apa din Dunăre...

2 Yuval Noah Harari / Douăsprezece teze despre lumea care vine

3 VIDEO Turcia reacționează vehement după ce două nave civile au fost lovite de drone în Marea Neagră, la plecarea din Rusia

4 Ce „coace” Tucker Carlson? /

5 De citit ce spune omul ăsta! / Expert hidrotehnic, verdict dur despre soluțiile pentru Dunăre: „Frecție la picior de lemn”