Fotbal: Juventus, învinsă de nou promovata Empoli la primul meci fără Ronaldo în Serie A

La primul meci fără starul portughez Cristiano Ronaldo, anunţat la Manchester United, Juventus Torino a fost învinsă pe propriul teren, cu scorul de 1-0, sâmbătă, de nou promovata Empoli, şi rămâne cu doar un punct după primele două etape din Serie A.

Golul oaspeţilor a fost înscris de Leonardo Mancuso (min.21) care, ca o coincidenţă, poartă numărul 7 pe tricou, celebrul număr al vedetei portugheze.

Alte rezulta de sâmbătă din etapa a 2-a:
Lazio Roma - Spezia 6 - 1
Atalanta Bergamo - Bologna 0 - 0
Fiorentina - Torino 2 - 1

Duminică
Genoa - Naoli
Sassuolo - Sampdoria
Salernitana - AS Roma
AC Milan - Cagliari

În clasament, pe primul loc se află Lazio Roma şi Inter Milano cu câte 6 pct, Udinese, Bologna, Atalanta cu 4 pct, AS Roma 3 pct etc. Juventus se află pe 13, cu un singur punct.
AGERPRES (AS/editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

2 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise

3 SURSE Guvernul Bolojan e ca și picat, moțiunea va fi votată de cel puțin 270 de parlamentari. Cătălin Predoiu, premierul agreat la Cotroceni

4 „Nu votez moțiunea împotriva celui mai competent premier de la Revoluție până acum”

5 Ruptură în PSD. Grindeanu îi cere Victoriei Stoiciu să plece și din Parlament. Reacția senatoarei