Fotbal: Keșeru a marcat, dar Ludogoreț Razgrad a pierdut acasă în Europa League

Atacantul român Claudiu Keșeru a marcat golul echipei bulgare Ludogoreț Razgrad, învinsă de FC Copenhaga cu scorul de 2-1, joi, la Sofia, într-un meci din prima manșă a șaisprezecimilor de finală ale Europa League la fotbal.

Oaspeții au deschis scorul prin autogolul lui Anicet Abel (2), iar Youssef Toutouh a majorat avantajul danezilor (53). Keșeru a intrat pe teren în minutul 62 și a marcat în minutul 80.

FC Copenhaga a terminat meciul în zece oameni, după ce Jan Gregus a fost eliminat în prelungiri (90+6).

Fundașul Cosmin Moți a fost integralist la campioana Bulgariei.

Returul la avea loc la Copenhaga, în data de 23 februarie.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Evelin Ceciu)

2 STENOGRAME „Eugen Mîrtz i-a inoculat victimei ideea că prin sexul anal a salvat-o de la moarte deblocându-i o chakră ce controlează punctele vitale”

3 „A fost așa toată durata zborului de patru ore”

4 Prima intoxicare aruncată pe piață de Antena 3, un sondaj realizat de fostul ginere al lui Dan Voiculescu

5 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren