Fotbal: Liga Campionilor - "A fost un spectacol magnific", a apreciat Rummenigge

"A fost un spectacol magnific, plin de emoție", au fost primele cuvinte ale președintelui clubului Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, la finalul meciului care a dus la eliminarea echipei bavareze în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a fost întrecută marți seara, pe "Santiago Bernabeu", de Real Madrid cu 4-2 (0-0, 1-2).

"Un mare compliment ambelor echipe, noi am jucat un fotbal fantastic. Păcat că anumite decizii ne-au dezavantajat, iar această situație s-a petrecut și în meciul tur. Astăzi, cartonașul roșu acordat lui Vidal ne-a ucis. Dar toată echipa s-a bătut superb, iar eu îmi scot pălăria", a adăugat Rummenigge.

AGERPRES (autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Dragomir, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”