Fotbal: Liga Campionilor - "A fost un spectacol magnific", a apreciat Rummenigge

"A fost un spectacol magnific, plin de emoție", au fost primele cuvinte ale președintelui clubului Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, la finalul meciului care a dus la eliminarea echipei bavareze în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a fost întrecută marți seara, pe "Santiago Bernabeu", de Real Madrid cu 4-2 (0-0, 1-2).

"Un mare compliment ambelor echipe, noi am jucat un fotbal fantastic. Păcat că anumite decizii ne-au dezavantajat, iar această situație s-a petrecut și în meciul tur. Astăzi, cartonașul roșu acordat lui Vidal ne-a ucis. Dar toată echipa s-a bătut superb, iar eu îmi scot pălăria", a adăugat Rummenigge.

AGERPRES (autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Dragomir, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?