Fotbal: Liga Campionilor - "A fost un spectacol magnific", a apreciat Rummenigge

"A fost un spectacol magnific, plin de emoție", au fost primele cuvinte ale președintelui clubului Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, la finalul meciului care a dus la eliminarea echipei bavareze în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a fost întrecută marți seara, pe "Santiago Bernabeu", de Real Madrid cu 4-2 (0-0, 1-2).

"Un mare compliment ambelor echipe, noi am jucat un fotbal fantastic. Păcat că anumite decizii ne-au dezavantajat, iar această situație s-a petrecut și în meciul tur. Astăzi, cartonașul roșu acordat lui Vidal ne-a ucis. Dar toată echipa s-a bătut superb, iar eu îmi scot pălăria", a adăugat Rummenigge.

AGERPRES (autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Dragomir, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA