Fotbal: Liga Campionilor - FC Viitorul și FCSB și-au aflat adversarele din turul 3 preliminar

Campioana României, FC Viitorul Constanța, va înfrunta în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor câștigătoarea duelului dintre APOEL Nicosia (Cipru) și F19 Dudelange (Luxemburg), conform tragerii la sorți care a avut loc vineri, la sediul Uniunii Europene de fotbal de la Nyon (Elveția).

Vicecampioana FCSB va juca, la rândul ei, în turul 3 preliminar al celei mai importante competiții continentale cu echipa cehă FC Viktoria Plzen.

Meciurile se vor disputa pe 25/26 iulie — turul și 1/2 august — returul.

APOEL Nicosia s-a impus cu 1-0 în fața lui F91 Dudelange, miercuri, în prima manșă a turului 2 preliminar din Champions League. Jocul retur se va disputa săptămâna viitoare, în Luxemburg.

AGERPRES (autor: Mihai Dragomir, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu

4 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea

5 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda