Fotbal: Lionel Messi (FC Barcelona), indisponibil trei săptămâni după o fractură la braţ

Fotbal: Lionel Messi (FC Barcelona), indisponibil trei săptămâni după o fractură la braţ

Căpitanul echipei FC Barcelona, Lionel Messi, accidentat în partida de sâmbătă contra celor de la Sevilla (4-2), a fost diagnosticat cu o fractură la braţul drept şi va fi indisponibil în jur de trei săptămâni, a anunţat clubul catalan.

''Messi s-a ales cu o fractură a osului radius de la braţul drept. Durata absenţei sale este estimată în jurul a trei săptămâni'', se arată într-un comunicat al grupării.

Starul argentinian va lipsi astfel de la partidele contra lui Inter Milano, din Liga Campionilor, de săptămâna viitoare, dar şi de la celebrul derby al campionatului, contra lui Real Madrid, de duminica viitoare.

Este posibil însă ca Messi să fie recuperat pentru o altă întâlnire şoc din La Liga, contra echipei Atletico Madrid, pe 24 noiembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?