Fotbal: Lionel Messi nu a participat la antrenamentul de marţi al lui PSG

La o zi după ce a câştigat al şaptelea său trofeul Balonul de Aur, argentinianul Lionel Messi a ratat antrenamentul de marţi al echipei sale Paris Saint-Germain, relatează L'Equipe.

PSG, liderul la zi din Ligue 1, a anunţat într-un comunicat că Lionel Messi şi Leandro Paredes au lipsit de la antrenament din cauza unor simptome de gastroenterită.

În schimb, atacantul Mauro Icardi a reluat pregătirea la echipa pariziană, în timp ce Georgio Wijnaldum urmează să revină joi la sesiunea de antrenamente.

Reamintim că parizienii l-au pierdut pe Neymar, cu o entorsă la glezna stângă care îl va scoate din acţiune între şase şi opt săptămâni.

PSG primeşte miercuri seara vizita formaţiei Nice, în etapa a 16-a a Ligue 1.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate