Fotbal: Liverpool va subvenţiona biletele fanilor săi la meciul de pe Camp Nou, din semifinalele Ligii Campionilor

Fotbal: Liverpool va subvenţiona biletele fanilor săi la meciul de pe Camp Nou, din semifinalele Ligii Campionilor

Clubul Liverpool FC a decis să subvenţioneze biletele suporterilor săi pentru meciul din deplasare cu FC Barcelona, din semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, a anunţat gruparea din Premier League, citată de Reuters.

Manchester United a ridicat preţurile tichetelor pentru sfertul de finală cu FC Barcelona la 102 lire sterline (132,50 dolari), presa britanică relatând că au fost cele mai scumpe bilete la un meci al lui United care nu este o finală.

Liverpool are alocate 4.620 de bilete la preţul de 119 euro pentru partida din prima manşă a semifinalelor, programată pe Camp Nou, în data de 1 mai.

Clubul englez a ridicat şi el preţurile pentru fanii echipei catalane care vor veni pe Anfield (7 mai) la acelaşi nivel şi va folosi surplusul pentru a acoperi diferenţa astfel încât fanii ''cormoranilor'' să beneficieze de bilete la preţul de 88 de euro în meciul tur.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 BREAKING Administratoarea blocului din Rahova a ajuns la audieri și susține că reprezentanții firmei recomandate de Distrigaz au rupt sigiliul

2 De citit...

3 Virginia Giuffre a mărturisit că a fost violată de un „prim-ministru cunoscut” pe insula lui Epstein. „Am ieșit plină de sânge”

4 Un oficial al BNR, declarații surprinzătoare despre recuperarea Tezaurului României din Rusia la un post TV din Polonia

5 Postarea lui CTP despre tragedia din cartierul Rahova a stârnit dezbateri aprinse: „Îți pasă mai mult de ucraineni decât de români”