Fotbal: Lucian Sânmărtean a semnat pentru FC Voluntari

Fostul internațional Lucian Sânmărtean a semnat, miercuri, un contract cu echipa de fotbal FC Voluntari, a anunțat clubul într-un comunicat remis AGERPRES.

Prezentarea oficială a mijlocașului care a mai jucat la Gloria Bistrița, Panathinaikos Atena, Utrecht, FC Vaslui, Steaua, Al Ittihad Jeddah, Pandurii Târgu Jiu și Al-Taawoun (Arabia Saudită) va avea loc vineri 24 noiembrie, la ora 13,00, la baza sportivă din Pipera.

Sânmărtean a adunat 21 de prezențe în naționala României.

Sânmărtean s-a antrenat de luna trecută cu FC Voluntari, iar pe 27 octombrie antrenorul Claudiu Niculescu declara că sunt șanse ca mijlocașul de 37 de ani să semneze cu echipa ilfoveană.

AGERPRES (AS-autor: Mihai Țenea, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 VIDEO Ce-o fi fost asta? / Imaginile sunt din orașul iranian Quds...

2 Armand Goșu / „Acest parteneriat strategic e un fel de a băga un băț românesc prin gardul unguresc”

3 „Nu are control asupra războiului pentru că nu este aici” / Mister în Teheran: Mojtaba Khamenei ar fi în comă, susțin surse iraniene

4 VIDEO Zgomote puternice au provocat panică în Argeș și Vâlcea, iar în unele locuințe geamurile s-au crăpat. Care este explicația autorităților

5 Scandalul concediilor medicale. Replica angajatului acuzat de șeful AEP că era în Dubai: Perioadele au fost succesive, nu s-au suprapus