Fotbal: Messi dă semnale că vrea să părăsească Barcelona

Starul argentinian Lionel Messi a recunoscut în discuţia de joi cu noul său antrenor Ronald Koeman că nu vede clar viitorul său la FC Barcelona, deşi admite că sunt mari probleme pentru a-şi rezilia contractul, notează EFE.

Conform postului de radio catalan RAC1, Messi şi-a întrerupt vacanţa pentru a discuta cu Koeman asupra continuităţii lui la Barca şi a admis că după noul eşec european, la capătul unui sezon fără niciun titlu, vede mai degrabă o despărţire de club.

Argentinianul este însă avertizat de dificultăţile întâmpinate în cazul în care ar vrea să plece din această vară. Messi mai are un an de contract şi clauza sa de reziliere este de 700 milioane euro.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Primă de pensionare la stat de 532.000 de euro, pentru un angajat al ROMATSA

2 Iranul a distrus un radar de 500 de milioane de dolari al SUA folosit pentru a detecta rachetele balistice, inclusiv cele cu focos nuclear

3 Cât numerar să păstrăm acasă pentru urgențe? Recomandările UE pentru 72 de ore

4 Legăturile și averea suspectă a președintelui PSD / Grindeanu, protejat de procurori, ANI și ANAF?

5 Urmează Bolojan?