Fotbal: Mourinho a sesizat înaintea meciului cu Shkendija că poarta era mai mică

Antrenorul echipei engleze de fotbal Tottenham Hotspur, portughezul Jose Mourinho, a relatat că a sesizat că o poartă era mai mică pe stadionul din Macedonia de Nord pe care a jucat meciul de joi cu KF Shkendija, în turul al treilea preliminar al Europa League şi a cerut clubului gazdă să intervină, transmite Reuters.

Mourinho a precizat că a fost alertat de portarii săi, Hugo Lloris şi Joe Hart, care au observat că poarta la care se pregăteau avea dimensiuni neregulamentare, iar tehnicianul lusitan a sesizat, la rândul lui, delegatul UEFA.

După meci, Mourinho a postat o imagine cu el pe Instagram în care aproape atinge bara transversală.


populare
astăzi

1 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

2 Barack Obama a declarat că extratereștrii sunt reali și a dat informații despre Zona 51

3 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși

4 A fost prins criminalul lui Gheorghe Chindriș. Detalii șocante din anchetă: victima, lovită în cap cu un calorifer electric

5 Șeful Statisticii îi dă peste bot lui Ciolacu!