Fotbal: Neymar a confirmat că rămâne la PSG

Fotbalistul brazilian Neymar a anunţat luni, în revista editată de Paris Saint-Germain, că va rămâne la campioana Franţei în sezonul 2020/2021, scrie L'Equipe.

Venit de la FC Barcelona în 2017, Neymar dorea anii trecuţi să se despartă de PSG, însă de această dată a confirmat că va continua la formaţia pariziană. "Rămân şi vreau să revin în finala (Ligii Campionilor)", a declarat vedeta lui PSG, dorind să pună capăt cât mai rapid speculaţiilor despre viitorul său.

În sezonul 2019/2020, atacantul a fost unul dintre principalii artizani ai calificării lui PSG în finala Ligii Campionilor, pierdută cu 1-0 în faţa lui Bayern Munchen.
AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 Eșecul cabinetului Veștea în Parlament: Câștigători, perdanți și scenarii politice post-vot

5 Gelu Duminică, după eșecul Guvernului Veștea: «Culmea ironiei e să vezi trădătorii cum sunt trădaţi»