Fotbal: Neymar se va căsători cu Bruna Marquezine (presă)

Starul brazilian Neymar, atacantul echipei de fotbal Paris Saint-Germain, se va căsători cu prietena sa Bruna Marquezine, cu care s-a împăcat la începutul acestui an, anunţă presa din Brazilia.

Deşi data fericitului eveniment nu a fost deocamdată stabilită, ceremonia urmează să se desfăşoare în arhipelagul Fernando de Noronha, din statul brazilian Pernambuco, unde cei doi au decis să reia povestea lor de dragoste, întreruptă de trei ori până acum, ultima oară în vara anului 2017, asigură cotidianul Folha de Pernambuco, adăugând că acest lucru va avea un impact pozitiv asupra turismului local.

Neymar se află în prezent în Brazilia, unde se recuperează după o intervenţie chirurgicală la piciorul drept, la care a fost supus recent într-o clinică din Belo Horizonte.
AGERPRES (autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Ţenea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

3 Așa o fi? / Foraje eșuate pentru OMV în Marea Neagră, lângă Neptun Deep

4 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă

5 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică