Fotbal: Ovidiu Haţegan îi va arbitra pe Nicolae Stanciu şi Ianis Hagi în meciul Slavia Praga - Glasgow Rangers

Centralul Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să arbitreze meciul Slavia Praga - Glasgow Rangers, din optimile de finală ale Europa League, în care se vor confrunta internaţionalii români Nicolae Stanciu şi Ianis Hagi, informează, marţi, Federaţia Română de Fotbal pe site-ul său oficial.

Haţegan va fi ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Sebastian Gheorghe, în timp ce al patrulea oficial va fi Istvan Kovacs.

Începând cu fazele eliminatorii ale acestei ediţii de Europa League, partidele beneficiază şi de arbitraj video. Astfel, în camera VAR pentru acest meci se vor afla doi italieni, Marco Di Bello - arbitru VAR şi Paolo Valeri - asistent VAR.

Partida Slavia Praga - Glasgow Rangers, contând pentru manşa tur a optimilor de finală ale UEFA Europa League, este programată joi, 11 martie, de la ora 19:55.

De asemenea, tot joi, de la aceeaşi oră, va avea loc şi meciul tur dintre Manchester United şi AC Milan. Observator de meci al acestei partide a fost delegat Alexandru Deaconu, vicepreşedintele CCA.
AGERPRES (AS-autor: Marius Ţone, editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Nu-i mai satură Dumnezeu! / Încet, încet, țara asta nu mai are nevoie de vot, că a devenit inutil, ci de o nouă revoluție, pe bune!

2 Părinţi revoltaţi, după ce o mamă a spus cât costă serbarea fiicei sale la clasa I. „Suntem noi căzuți în cap de zgârciți sau...?”

3 Un „experiment” misterios provoacă panică în Israel

4 Atac masiv cu drone al Ucrainei în Moscova și împrejurimi

5 Cum a ajuns să fie condamnat primarul din Medgidia după ce a refuzat să îl mituiască cu 200.000 de euro pe procurorul Theodor Niță