Fotbal: Paulo Dybala (Juventus Torino), testat pozitiv la Covid-19 pentru a patra oară (presă)

Fotbal: Paulo Dybala (Juventus Torino), testat pozitiv la Covid-19 pentru a patra oară (presă)

Internaţionalul argentinian Paulo Dybala, jucătorul echipei italiene de fotbal Juventus Torino, a fost testat pozitiv la Covid-19 pentru a patra oară, informează presa italiană şi cea spaniolă.

Dybala, în vârstă de 26 ani, a anunţat că este purtător al noului coronavirus în data de 21 martie, împreună cu prietena sa Oriana Sabatini, sud-americanul fiind al treilea jucător din lotul lui Juventus care a contractat virusul, după italianul Daniele Rugani şi francezul Blaise Matuidi.

Conform programului spaniol El Chiringuito, fotbalistul argentinian a efectuat toate cele patru teste în ultimele şase săptămâni, iar cel mai recent dintre ele s-a dovedit de asemenea pozitiv.

Paulo Dybala nu este, însă, singurul jucător din Serie A aflat în această situaţie, portarul echipei Atalanta, Marco Sportiello, a fost testat pozitiv, apoi negativ şi iarăşi pozitiv.

La începutul acestei luni, într-un interviu acordat presei din ţara sa, Dybala a precizat că se simte mult mai bine, după momentele dificile prin care a trecut după imediat ce a fost diagnosticat pozitiv. AGERPRES (AS/autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Ţenea, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Se termină aberația? / Judecătorii, procurorii, militarii și polițiștii nu vor mai putea ocupa locuințe de serviciu după eliberarea din funcție sau după…

2 Foarte interesante amănunte... / Dosarul Liei Savonea de la ANI, îngropat atât de adânc încât nici Parlamentul nu l-a găsit

3 Testamentul Rodicăi Stănoiu / ce avere îi revine iubitului cu peste 50 de ani mai tânăr, deși nu au fost căsătoriți

4 „Cât timp își fac treaba...” / Primarii care vor să dea afară angajați, dar nu și amantele aduse în primărie de alții

5 Andrei Caramitru, mesaj dur / Statul român, „un tată bețiv și violent” care nu și-a recunoscut crimele