Fotbal: Rapid a debutat cu victorie, 1-0 cu Chindia Târgovişte, la revenirea în Liga I

FC Rapid Bucureşti a obţinut o victorie, 1-0 cu Chindia Târgovişte, duminică seara, pe Arena Naţională din Capitală, la revenirea sa în Liga I de fotbal după o pauză de şase ani.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Adrian Bălan (57), cu şansă, la o contra pusă lui Doru Popadiuc.

Giuleştenii au mai avut o ocazie mare, prin Cătălin Hlistei (71), al cărui şut a fost respins de portarul Dinu Moldovan.

De partea cealaltă, Daniel Florea a ratat de două ori singur cu portarul Horaţiu Moldovan (2, 83).

Debutul meciului întârziat cu cinci minute din cauza petardelor şi torţelor aprinse de galeria Rapidului.

FC Rapid Bucureşti - AFC Chindia Târgovişte 1-0 (0-0), Arena Naţională - Bucureşti
A marcat: Adrian Bălan (57).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Mircea Călin (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: FC Rapid 1923 /Facebook