Fotbal: Real Madrid - Eibar (2-1), după o dublă a lui Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a reuşit o dublă pentru Real Madrid în meciul cu Eibar (2-1), sâmbătă, în etapa a 28-a a Campionatului de fotbal al Spaniei, consolidându-şi astfel poziţia a treia în clasament.

Ronaldo a deschis scorul în minutul 34, Eibar reuşind să egaleze în minutul 50 prin Ivan Ramis. Golul victoriei a fost marcat de Ronaldo în minutul 84.

În clasament, echipa lui Zinedine Zidane (locul 3, cu 57 puncte) a revenit provizoriu la 12 lungimi de liderul FC Barcelona (locul 1, cu 69 puncte), care sâmbătă joacă în deplasare cu Malaga. Madrilenii au distanţat în acelaşi timp la patru puncte Valencia (locul 4, 53 puncte), care va juca sâmbătă după-amiază cu FC Sevilla. AGERPRES (editor: Teodora Oprea, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Cool! Așa o fi?

2 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

3 BREAKING Primele semne că banii încep să ocolească România

4 „Am sunat la doamna Delia, la protocol” / Becali a fost primit singur de Nicușor Dan, după ce a întârziat la consultări

5 Gesturile umile ale lui Putin la întâlnirea cu Xi Jinping. Limbajul corpului trădează dependența de China a dictatorului rus