Fotbal: Ronald Koeman, suspendat două meciuri după critici la adresa arbitrajului

Eliminat joi în meciul împotriva lui Cadiz (0-0), antrenorul echipei FC Barcelona, Ronald Koeman, a fost suspendat pentru două meciuri, scrie L'Equipe.

Trimis în tribune în timpul suplimentar de joc şi foarte critic faţă de arbitraj, Koeman nu va putea sta pe bancă la meciurile catalanilor cu Levante, de duminică, şi nici sâmbăta viitoare la meciul cu Atletico Madrid de pe Wanda Metropolitano. ''Asta în cazul în care va mai fi până atunci în funcţie'', comentează L'Equipe.

FC Barcelona este în prezent pe locul 7 în La Liga după 6 etape, cu 9 puncte, la 7 puncte de liderul Real Madrid. AGERPRES


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate

5 Comuna din România unde se construiește primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică