Fotbal: Selecţionerul Argentinei, Lionel Scaloni, lovit de o maşină când se afla pe bicicletă

Selecţionerul naţionalei de fotbal a Argentinei, Lionel Scaloni, a fost internat pentru scurt timp într-un spital din Mallorca, după ce a fost lovit de o maşină în timp ce se afla pe bicicletă, a anunţat Federaţia argentiniană de fotbal, citată de agenţiile internaţionale de presă.

''Antrenorul Argentinei, Lionel Scaloni, a suferit un accident, azi, în timp ce mergea pe bicicletă. Acum este în drum spre casă după ce a fost externat din spital'', a anunţat forul argentinian pe contul său de Twitter.

Cotidianul spaniol El Mundo anunţase marţi dimineaţa că Scaloni, care a fost numit selecţioner al Argentinei în noiembrie 2018, a fost internat în spitalul Universitario Son Espases din Mallorca, având mai multe răni.

Potrivit poliţiei locale, Scaloni (40 ani), fost jucător la Deportivo La Coruna şi Mallorca, a suferit o lovitură la cap, iar şoferul maşinii care l-a lovit nu se afla sub influenţa alcoolului. Chiar şoferul a fost cel care a sunat la 112 pentru ambulanţă. Serviciul de ambulanţă din Baleare a precizat că Scaloni a suferit ''diferite contuzii''.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Înalta Curte a deblocat procesul în dosarul „lovitură de stat”: Călin Georgescu și Horațiu Potra, în judecată

2 Ion Sturza / „Moldovenii risipesc energia României, au arătat degetul mijlociu”

3 Devastator mesaj! / Fost judecător suprem acuză Curtea de Apel București de „sabotaj” în cazul Negoiță

4 Victor Ponta revine cu un partid nou: cum poate frâna AUR și ajuta președintele în 2028

5 Bulgaria înregistrează exporturi record de energie: Un „miracol” în contextul crizei Dunării scăzute