Fotbal: Un internaţional portughez de juniori, împuşcat în piept

Fotbal: Un internaţional portughez de juniori, împuşcat în piept

Internaţionalul portughez de juniori Bruno Tavares (18 ani), care joacă la echipa de fotbal Sporting Lisabona, a fost împuşcat accidental în piept de un prieten, dar se află în afara oricărui pericol, relatează presa portugheză.

Bruno Tavares, care joacă pe postul de extremă dreapta la echipa secundă a clubului, a fost împuşcat duminică dimineaţa, în timp ce se afla într-o maşină, cu câţiva prieteni, iar unul dintre aceştia a început să se joace cu un pistol, care s-a descărcat accidental. Fotbalistul a fost transportat la spital, dar ulterior a fost externat şi se află acasă, în afara oricărui pericol. ''A Bola'' a relatat că poliţia a demarat o anchetă pentru a determina cum s-au petrecut evenimentele.

În mai, Bruno Tavares şi-a prelungit contractul cu clubul până în 2025. Sporting aşteaptă raportul poliţiei pentru a vedea dacă sunt necesare măsuri disciplinare.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Gabriela Badea)

Sursa foto: www.sporting.pt


populare
astăzi

1 Afacerea secolului la granița României: „Ar fi păcat să ratăm momentul”. Planul propus de Armand Goșu pentru reconstrucția Ucrainei

2 VIDEO Paula Seling, aspru criticată în Moldova după un moment de prostie pură în plină discuție despre unire

3 „Asta mi se pare anormal” / Ce pensie are Traian Băsescu

4 Semne că Vladimir Putin are în vedere invadarea unei țări NATO în 2026, într-o ultimă încercare de a-și consolida moștenirea

5 BREAKING Fals grosolan în expertiza cu care Lia Savonea a blocat verdictul Curții Constituționale privind pensiile magistraților