Fotbal: Un jucător şi un membru al staff-ului naţionalei Under-21, testaţi pozitiv la coronavirus

Un jucător şi un membru al staff-ului naţionalei de fotbal Under-21 a României au fost testaţi pozitiv la noul coronavirus, a anunţat, luni, Federaţia Română de Fotbal pe sit-eul său oficial.

''Au sosit rezultatele testelor efectuate duminică dimineaţă! Din păcate, un jucător şi un membru al staff-ului au fost găsiţi pozitivi cu virusul SARS-CoV-2. Aceasta a fost a cincea testare din această acţiune a lotului U21 şi este testarea UEFA necesară partidei cu Malta. Cei doi au fost izolaţi şi nu vor mai face parte din delegaţie pentru meciul programat marţi seara, la Giurgiu, de la ora 20:00. De asemenea, DSP va deschide o anchetă epidemiologică'', se arată în comunicatul FRF.

România va înfrunta Malta, marţi, de la ora 20:00, pe Stadionul ''Marin Anastasovici'' din Giurgiu, în Grupa a 8-a a preliminariilor Campionatului European de tineret din 2021.

Vineri, România a fost învinsă de Ucraina cu scorul de 1-0, la Kiev.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...