Fotbal: Urmărit de justiţia braziliană, Ronaldinho şi-a golit contul din bancă

Fostul star al fotbalului brazilian Ronaldinho, găsit vinovat în 2015 de construcţia ilegală a unei case într-o zonă protejată, a fost amendat cu 2 milioane de euro, sumă pe care câştigătorul "Balonului de Aur" din 2005 nu a achitat-o, iar justiţia braziliană i-a confiscat paşaportul, relatează cotidianul L'Equipe.

Justiţia braziliană a încercat să recupereze singură banii pe care fostul jucător al echipelor FC Barcelona şi Paris Saint-Germain îi datorează, intrând în contul lui Ronaldinho, dar, surprinzător, nu a găsit decât şase euro.

Sponsorizat de Nike şi autorul unei cariere remarcabile, în care a câştigat mulţi bani, fostul internaţional brazilian este bănuit că şi-a golit intenţionat contul. AGERPRES (autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie