Fotbal: Vlad Chiricheş a devenit apt de joc pentru Napoli

Fotbalistul român Vlad Chiricheş este apt de joc pentru Napoli după ce a suferit o ruptură a ligamentului încrucişat anterior de la genunchiul stâng în luna septembrie, a anunţat marţi ziarul Il Mattino.

Fundaşul de 29 de ani este la dispoziţia antrenorului Carlo Ancelotti, pentru partida de pe 13 ianuarie cu Sassuolo din optimile de finală ale Cupei Italiei. Chiricheş se antrenează normal alături de coechipierii săi, după accidentarea suferită în timpul meciului de pe 10 septembrie cu Muntenegru din Liga Naţiunilor (0-0). Jucătorul a fost operat în Italia la puţin timp după accidentare.

În Serie A, Napoli va juca pe 20 ianuarie cu Lazio, pe teren propriu. În clasament, echipa lui Chiricheş este pe locul 2 după 19 etape, la 9 puncte de liderul Juventus.
AGERPRES (autor: Mircea Lazaroniu; editor: Teodor Ciobanu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Regula neștiută a plajelor grecești: șezlongul e gratuit la consumație minimă

2 Yuval Noah Harari / Douăsprezece teze despre lumea care vine

3 Imagini din Europa pentru prostovanii din Ro care cred că Occidentul ne-a furat apa din Dunăre...

4 VIDEO Turcia reacționează vehement după ce două nave civile au fost lovite de drone în Marea Neagră, la plecarea din Rusia

5 Ce „coace” Tucker Carlson? /