Fotbal: Vlad Chiricheş, dezamăgit că Napoli vrea să renunţe la el (presă)

Fotbalistul român Vlad Chiricheş este puţin dezamăgit că Napoli vrea să renunţe la el, scrie marţi site -ul areanapoli.it, potrivit căruia fundaşul va fi cedat la altă echipă din Serie A, Sassuolo.

Chiricheş se află în vizorul lui Sassuolo, care este foarte aproape de un acord cu Napoli pentru internaţionalul român, ce va împlini 30 de ani pe 14 noiembrie. În schimbul lui Chiricheş, Sassuolo oferă 10 milioane de euro plus bonusuri pentru un transfer definitiv.

Potrivit site-ului citat, Chiricheş nu se aştepta să plece de la Napoli. El a venit în 2015 la clubul din sudul Italiei, pentru care a jucat puţin, doar 32 de meciuri de campionat, din cauza accidentărilor.

Sassuolo este antrenată de Roberto De Zerbi, fostul mijlocaş al lui CFR Cluj.

Portalul casanapoli.it menţionează că de Chiricheş se mai interesează o grupare din Serie A, Fiorentina.

Sâmbătă, în prima etapă din Serie A, Napoli, cu Chiricheş rămas pe banca de rezerve, a învins-o cu 4-3 în deplasare pe Fiorentina.
AGERPRES (AS/autor: Mircea Lazaroniu, editor: Marius Ţone, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 E paranoia la Kremlin / Se pregătește debarcarea lui Putin?

2 „Doamna care dijmuia banii copiilor bolnavi de cancer” / Olguța Vasilescu, atac dement la adresa Oanei Gheorghiu

3 Imaginile furtunii din Constanța au devenit virale pe internet. Dacă vezi așa ceva „fugi sau scoți telefonul?”, întreabă un internaut

4 Ce au mâncat liderii NATO la Summitul B9. Mark Rutte a refuzat un preparat celebru

5 Adevărul despre cea mai fatală femeie a începutului de secol XX. Olandeza care a devenit ultima mare curtezană a Europei și prețul succesului