Fotbal: Wayne Rooney (Manchester United) anunță revenirea sa la Everton

Atacantul englez Wayne Rooney (31 ani) a anunțat duminică revenirea sa la Everton, clubul la care s-a format, unde s-a angajat pentru doi ani, după 13 sezoane la Manchester United, unde nu mai făcea parte din planurile antrenorului Jose Mourinho.

''De multă vreme am spus că singurul club din Premier League la care aș putea juca, în afara lui Manchester United, este Everton, deci sunt fericit că transferul s-a făcut'', a declarat cel mai bun marcator din istoria lui Manchester United într-un comunicat trimis agenției britanice de presă PA.

AGERPRES (editor: Teodora Oprea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

2 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

3 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

4 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

5 Băsescu: „Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni” / Fostul președinte îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”