Fotbal/Coronavirus: Victorie clară pentru Bayer Leverkusen la Bremen, în Bundesliga

Bayer Leverkusen a învins-o pe clar pe Werder Bremen, cu scorul de 4-1, luni seara, în deplasare, în ultimul meci din etapa 26-a a campionatului de fotbal al Germaniei, reluat sâmbătă după suspendarea sa în martie din cauza pandemiei de coronavirus.

Kai Havertz (28, 33), Mitchell Weiser (61) şi Kerem Demirbay (78) au marcat golurile ''aspirinelor'', în timp ce pentru Werder a punctat cehul Theodor Gebre Selassie (30)m, cu călcâiul.

În urma acestui succes, Bayer şi-a consolidat poziţia a cincea în clasamentul Bundesligii.

Werder a suferit a şaptea sa înfrângere consecutivă pe teren propriu în acest campionat, un record, şi rămâne penultima în ierarhie.

Clasament: 1. Bayern Munchen 58 puncte, 2. Borussia Dortmund 54 puncte, 3. Borussia Moenchengladbach 52 puncte, 4. RB Leipzig 51 puncte, 5. Bayer Leverkusen 50 puncte etc.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

3 De citit...

4 Așa o fi?

5 Primar PSD / PNL crește, Ilie Bolojan crește. PSD crește și el, dar ca morcovul