Fotbalul se loveşte de problema vaccinării: Ce se întâmplă acum în Qatar, gazda Mondialului

Nu doar tenisul e afectat de certificatul de vaccinare. Qatar, gazda Mondialului de fotbal din 2022 (21 noiembrie – 18 decembrie) are, în acest moment, o carantină de cinci zile pentru nevaccinaţi.

FIFA a explicat că toţi cei care vor merge în Qatar pentru CM 2022, indiferent că sunt jucători, antrenori, oficiali sau spectatori, vor fi obligaţi să se supună legilor din această ţară.

Ce-i drept, e posibil ca până la startul turneului, Qatar să renunţe la certificatul de vaccinare pe care îl solicită, în acest moment, şi la carantina de cinci zile pentru nevaccinaţi.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

2 CTP / „Prost la prost trage”

3 „Am dat Iranului o armă mai puternică decât bomba nucleară” / Dezvăluire a serviciilor secrete americane

4 Adrian Veștea vrea să-i ia locul lui Ilie Bolojan la șefia PNL. O nouă ședință tensionată în partid

5 Adrian Veștea merge cu lista de miniștri în Parlament, deși nu are majoritate. Numele vehiculate pentru viitorul Guvern