Fotbalul se loveşte de problema vaccinării: Ce se întâmplă acum în Qatar, gazda Mondialului

Nu doar tenisul e afectat de certificatul de vaccinare. Qatar, gazda Mondialului de fotbal din 2022 (21 noiembrie – 18 decembrie) are, în acest moment, o carantină de cinci zile pentru nevaccinaţi.

FIFA a explicat că toţi cei care vor merge în Qatar pentru CM 2022, indiferent că sunt jucători, antrenori, oficiali sau spectatori, vor fi obligaţi să se supună legilor din această ţară.

Ce-i drept, e posibil ca până la startul turneului, Qatar să renunţe la certificatul de vaccinare pe care îl solicită, în acest moment, şi la carantina de cinci zile pentru nevaccinaţi.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...