FOTO Gluma făcută de Ambasada Suediei de Ziua Națională a României

Ambasada Suediei, cunoscută în spațiul public pentru activitatea intensă de pe Facebook, a postat pe rețeaua de socializare un mesaj în care spune că sărbătorește Zia Națională a României, adăugând și o imagine cu o glumă.

”La Mulți Ani, România! Ți-am luat un tort de la Ikea”, scrie pe imaginea în care sunt ingredientele unui tort, o trimitere evidentă la modelul de afaceri al companiei suedeze, acela de a vinde mobilă și alte produse sub formă de piese ce sunt asamblate de client acasă.

 


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă