FOTO Gluma făcută de Ambasada Suediei de Ziua Națională a României

Ambasada Suediei, cunoscută în spațiul public pentru activitatea intensă de pe Facebook, a postat pe rețeaua de socializare un mesaj în care spune că sărbătorește Zia Națională a României, adăugând și o imagine cu o glumă.

”La Mulți Ani, România! Ți-am luat un tort de la Ikea”, scrie pe imaginea în care sunt ingredientele unui tort, o trimitere evidentă la modelul de afaceri al companiei suedeze, acela de a vinde mobilă și alte produse sub formă de piese ce sunt asamblate de client acasă.

 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan