FOTO Gluma făcută de Ambasada Suediei de Ziua Națională a României

Ambasada Suediei, cunoscută în spațiul public pentru activitatea intensă de pe Facebook, a postat pe rețeaua de socializare un mesaj în care spune că sărbătorește Zia Națională a României, adăugând și o imagine cu o glumă.

”La Mulți Ani, România! Ți-am luat un tort de la Ikea”, scrie pe imaginea în care sunt ingredientele unui tort, o trimitere evidentă la modelul de afaceri al companiei suedeze, acela de a vinde mobilă și alte produse sub formă de piese ce sunt asamblate de client acasă.

 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...