Fotografii stânjenitoare pentru premierul Boris Johnson, publicate în media britanice

În presa britanică au apărut fotografii care par să îl arate pe premierul Boris Johnsin consumând băuturi alcoolice la o petrecere organizată la reşedinţa din Downing Street, într-o perioadă în care adunările publice nu erau permise din cauza pandemiei de COVID-19. În fotografii apar dl Johnson şi alte persoane, cu pahare de băutură în mâini şi aşezaţi la o masă plină de sticle şi de mâncare. Premierul a fost deja amendat pentru încălcarea regulilor de carantină impuse chiar de guvernul său, însă sancţiunea a fost dictată pentru participarea sa la un alt eveniment./opopescu/csimion

BBC SERVICIUL MONDIAL – 23 mai

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă