Fotografii stânjenitoare pentru premierul Boris Johnson, publicate în media britanice

În presa britanică au apărut fotografii care par să îl arate pe premierul Boris Johnsin consumând băuturi alcoolice la o petrecere organizată la reşedinţa din Downing Street, într-o perioadă în care adunările publice nu erau permise din cauza pandemiei de COVID-19. În fotografii apar dl Johnson şi alte persoane, cu pahare de băutură în mâini şi aşezaţi la o masă plină de sticle şi de mâncare. Premierul a fost deja amendat pentru încălcarea regulilor de carantină impuse chiar de guvernul său, însă sancţiunea a fost dictată pentru participarea sa la un alt eveniment./opopescu/csimion

BBC SERVICIUL MONDIAL – 23 mai

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...