Franţa: Autorităţile au lansat o anchetă în legătură cu dispariţia directorului Interpol (surse)

Autorităţile franceze au lansat o anchetă după ce soţia directorului Interpol, Meng Hongwei, a raportat dispariţia acestuia, au indicat vineri surse din poliţie citate de AFP şi Reuters.

Soţia lui Meng, care trăieşte la Lyon - unde se află sediul Interpol -, a decis să contacteze poliţia fiind îngrijorată că nu a mai primit veşti de la acesta de la plecarea lui în China, la finele lui septembrie, au menţionat sursele.

Meng Hongwei a fost ministru adjunct al securităţii publice în China, potrivit site-ului Interpol. AGERPRES


populare
astăzi

1 DOCUMENT Cine din servicii o fi dat drumul la chestia asta? Și ce o fi atât de grav?

2 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

3 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

4 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă

5 „Cine te-a pus, Marcele?” / Reproșuri pentru Ciolacu în PSD după demisia Victoriei Stoiciu