Gala Bute: Sechestru pus pe bunuri aparținând lui Udrea, Obreja, Ariton, Resmeriță, Gardea și Lupulescu

Procurorii DNA au dispus, în dosarul 'Gala Bute', instituirea măsurii sechestrului asigurător asupra mai multor bunuri ce aparțin Elenei Udrea, lui Ion Ariton, Rudel Obreja și altor trei inculpați.

"Procurorii anticorupție (...) au dispus instituirea măsurii sechestrului asigurător asupra mai multor bunuri mobile și imobile ce aparțin următorilor inculpați în dosarul 'Gala Bute': Elena Udrea, Rudel Obreja, Cornel Resmeriță, Miron Dorel Gardean, Miron Lupulescu și Ion Ariton ", arată DNA într-un răspuns transmis vineri la solicitarea AGERPRES.


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce pregătește PSD!

2 VIDEO De auzit ce spune Dragnea despre cei din fruntea PSD...

3 Așa o fi, PSD aruncă iar cu bani din elicopter?

4 Așa o fi? / „Ei știau că dacă se dă telefon de la Băneasa din pădure, toată lumea este în poziție de drepți”

5 Satul de la Dunăre care a cucerit mii de cehi. „Vin de la o mie de kilometri, dar pentru ei este ca o întoarcere acasă”