GCS: 1.056 de pacienţi la ATI; 12.295 de persoane cu COVID-19 - internate

Un număr de 12.295 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 1.056 pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 40.629 persoane confirmate cu infecţie cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 23.788 se află în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 71.017 de persoane sunt în carantină la domiciliu, iar 20 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă