GCS: 189 de noi cazuri de persoane cu COVID-19; numărul total de îmbolnăviri - 20.479

Alte 189 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus au fost înregistrate în România de la ultima informare, ajungându-se la un total de 20.479 îmbolnăviri, a anunţat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică.



Dintre persoanele confirmate pozitiv, 14.638 au fost declarate vindecate şi externate.

La terapie intensivă sunt internaţi 144 de pacienţi.

Până acum, 1326 de persoane diagnosticate cu COVID-19 au decedat. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Motivul crimei care a îngrozit Elveția: de la viața „perfectă” la buncărul în care o fostă Miss a fost dezmembrată de „soțul perfect”

3 VIDEO Umbrărescu a adus 5.000 de oameni pe A7, lucrează non-stop și s-a angajat să livreze ceea ce experții consideră imposibil

4 Culisele unui schimb de prizonieri ca în filme. Cine este femeia predată Rusiei la pachet cu trădătorul Bălan

5 Cea mai seducătoare antrenoare, criticată după ce a leșinat în timpul meciului. Acuzată de prefăcătorie: „De la atâta gesticulat!”