GCS: 269 de pacienţi cu COVID-19 la terapie intensivă; persoane internate - 1.938

Un număr de 1.938 de persoane infectate cu noul coronavirus sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 269 la terapie intensivă, a anunţat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică.

Pe teritoriul României, 6.567 de persoane confirmate cu infecţie cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu şi 1.956 se află în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 53.842 de persoane se află în carantină la domiciliu şi în carantină instituţionalizată sunt 47 de persoane.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 595 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 Când mai citiți știri despre fata asta, să știți că l-a cunoscut foarte bine pe Darius Vâlcov...

2 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 SURSE Grupul politic care ar putea decide soarta lui Bolojan: negocieri tensionate și acuzații dure înainte de moțiune

5 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise