GCS: 397 cazuri noi de infectare cu coronavirus; în total - 29.620 de îmbolnăviri

Alte 397 de cazuri de infectare cu noul coronavirus au fost raportate de la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, numărul total al îmbolnăvirilor ajungând marţi la 29.620.

La ATI, în acest moment, sunt internaţi 231 de pacienţi.

Dintre persoanele confirmate pozitiv, 21.927 au fost externate. Dintre acestea, 20.534 sunt pacienţi vindecaţi, iar 1.393 - asimptomatici externaţi la 10 zile după depistare.

Până la această dată, la nivel naţional, au fost prelucrate 783.337 de teste, arată GCS. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă