GCS: 4.787 persoane, amendate în ultimele 24 de ore pentru nerespectarea restricţiilor de circulaţie

Peste 4.700 de persoane au fost amendate de poliţişti şi jandarmi, în ultimele 24 de ore, pentru că nu au respectat măsura privind restricţionarea circulaţiei, informează luni Grupul de Comunicare Strategică.

"Poliţiştii şi jandarmii au depistat, în ultimele de 24 de ore, 4.787 persoane care nu au respectat măsura privind restricţionarea circulaţiei. Acestor persoane le-au fost aplicate sancţiuni contravenţionale, în valoare de 11.834.677 de lei", anunţă GCS.

Prin structurile abilitate ale MAI au fost întocmite, până în prezent, 448 de dosare penale, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de zădărnicirea combaterii bolilor, faptă prevăzută şi pedepsită de art. 352 alin. 1 Cod Penal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”