GCS: 62 de cazuri noi de infectare cu SARS-CoV-2; peste 27.000 de teste efectuate în ultimele 24 de ore

Un număr de 62 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost înregistrate în ultimele 24 de ore, fiind efectuate peste 27.000 de teste, a informat, sâmbătă, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

Acestea sunt cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Până sâmbătă, pe teritoriul României au fost confirmate 1.080.584 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus, iar 1.045.351 pacienţi au fost declaraţi vindecaţi.

La nivel naţional, până la această dată, au fost prelucrate 8.301.884 de teste RT-PCR şi 1.419.492 de teste rapide antigenice.


populare
astăzi

1 „Asta ar fi Armaghedonul” / 4,5 milioane de americani, surprinși de mesaj după ce un senator SUA a scris că Trump a pierdut controlul

2 Avertisment sumbru al generalului care a adus SUA în România: Sunt convulsiile de dinaintea unui nou război mondial

3 Foarte interesant! / Rușii suflă și-n iaurt când vine vorba de România?

4 Cât mai are România de recuperat din împrumuturile acordate de Nicolae Ceaușescu. Irakul și Mozambicul și-au plătit o parte din datorii

5 Ce se întâmplă? / Miliardarul american Peter Thiel a lansat duminică o serie de conferințe cu ușile închise la Roma despre Antihrist