GCS: 7.027 de persoane cu COVID-19 - internate; la ATI - 467 de pacienţi

Un număr de 7.027 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, sâmbătă, Grupul de Comunicare Strategică.

La ATI sunt internaţi 467 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 10.836 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.733 de persoane se află în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 36.970 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 12 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...