GCS: 7.147 de persoane - internate cu COVID-19; la ATI - 519 pacienţi

Un număr de 7.147 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, miercuri, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 519 pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 9.836 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.848 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 33.553 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 45 în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...