GCS: 7.199 de persoane cu COVID-19 - internate; la ATI - 460 de pacienţi

Un număr de 7.199 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, marţi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 460 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 10.257 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 6.171 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 34.260 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 45 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei