GCS: 7.199 de persoane cu COVID-19 - internate; la ATI - 460 de pacienţi

Un număr de 7.199 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, marţi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 460 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 10.257 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 6.171 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 34.260 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 45 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...