GCS: 7.288 de persoane cu COVID-19 - internate; la ATI - 492 de pacienţi

Un număr de 7.288 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, joi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 492 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 11.351 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.654 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 30.770 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 31 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...