GCS: 7.370 de persoane - internate cu COVID-19; la ATI - 480 de pacienţi

Un număr de 7.370 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 480 pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 10.929 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.677 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 29.526 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 37 în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”