GCS: 7.408 de persoane cu COVID-19 - internate; la ATI - 535 pacienţi

Un număr de 7.408 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat duminică Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 535 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 10.058 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu şi 7.200 se află în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 24.602 de persoane se află în carantină la domiciliu şi 179 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?