GCS: 7.437 de persoane - internate cu COVID-19; la ATI - 478 de pacienţi

Un număr de 7.437 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, joi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 478 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 7.935 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.421 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 20.775 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 101 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...