GCS: 7.437 de persoane - internate cu COVID-19; la ATI - 478 de pacienţi

Un număr de 7.437 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, joi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 478 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 7.935 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.421 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 20.775 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 101 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...