GCS: 7.437 de persoane - internate cu COVID-19; la ATI - 478 de pacienţi

Un număr de 7.437 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, joi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 478 de pacienţi, precizează sursa citată.

Pe teritoriul României, 7.935 de persoane confirmate cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 5.421 - în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 20.775 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar 101 - în carantină instituţionalizată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă