GCS: 7.826 de persoane cu COVID-19 - internate; la ATI - 598 de pacienţi

Un număr de 7.826 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

La ATI sunt internaţi 598 de pacienţi, precizează sursa citată.


Pe teritoriul României, 11.378 de persoane confirmate cu infecţie cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 7.591 se află în izolare instituţionalizată. De asemenea, 23.334 persoane se află în carantină la domiciliu, iar 55 în carantină instituţionalizată. AGERPRES / (AS - autor: Alina Novăceanu, editor: Marius Frăţilă, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Asta e lumea în care am ajuns să trăim?

2 VIDEO Priviți, asta e lumea în care am ajuns să trăim...

3 „I-o fi luat Dumnezeu mințile?” / CTP îl critică pe Nicușor Dan pentru declarațiile despre numirile șefilor marilor parchete

4 „Nu apare în sistem și, neapărând în sistem, nu putea să fie pe nicio listă” / Explicațiile MAE în cazul fiicei lui Victor Ponta

5 Președintele va accepta procurorii-șefi propuși de PSD, spun surse