GCS: Cei mai mulţi pacienţi cu COVID-19 la ATI - 917; persoane internate - 11.236

Un număr de 11.236 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care la terapie intensivă 917, cel mai mare număr de până acum, a informat, vineri, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

Pe teritoriul României, 28.762 de persoane confirmate cu infecţie cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu şi 11.253 se află în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 53.050 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar în carantină instituţionalizată - 15, arată GCS. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei