GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 - în Bucureşti şi Prahova; niciun caz în 26 de judeţe

Cele mai multe cazuri nou confirmate de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 9 şi judeţele Prahova - 8, Vâlcea, Cluj, Braşov şi Argeş câte 3, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

De asemenea, în 26 de judeţe nu s-a înregistrat niciun caz nou.

Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punctul de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţele Prahova - 0,10, Ilfov - 0,8 şi Dolj - 0,7. De asemenea, GCS arată că numărul total de cazuri aferent judeţului Tmiş a fost actualizat, fiind trecut minus un caz.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 33 de cazuri noi de persoane infectate cu noul coronavirus. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor