GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 - în Bucureşti şi Prahova; niciun caz în 26 de judeţe

Cele mai multe cazuri nou confirmate de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 9 şi judeţele Prahova - 8, Vâlcea, Cluj, Braşov şi Argeş câte 3, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

De asemenea, în 26 de judeţe nu s-a înregistrat niciun caz nou.

Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punctul de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţele Prahova - 0,10, Ilfov - 0,8 şi Dolj - 0,7. De asemenea, GCS arată că numărul total de cazuri aferent judeţului Tmiş a fost actualizat, fiind trecut minus un caz.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 33 de cazuri noi de persoane infectate cu noul coronavirus. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA