GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 au fost în Capitală - 107; niciun caz în 3 judeţe

Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 107 şi în judeţele Ilfov - 37, Constanţa - 27, Prahova - 25, Timiş - 24, Iaşi - 23, a informat, miercuri, Grupul de Comunicare Strategică.

În trei judeţe - Bihor, Covasna, Sălaj - nu s-a înregistrat niciun caz nou de COVID-19.

Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţul Ilfov - 0,43. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?