GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 în Capitală - 13 şi Ilfov - 11; niciun caz în 16 de judeţe

Cele mai multe cazuri nou confirmate de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 13 şi în judeţele Ilfov - 11, Satu Mare - 9, Timiş şi Iaşi - 7, a informat, vineri, Grupul de Comunicare Strategică.

În 16 judeţe nu s-a înregistrat niciun caz nou de COVID-19.

Sursa: stirioficiale.ro



Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţul Ilfov - 0,08. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...